Co to jest brzuszek?

Co to jest brzuszek?

Uzyskanie tummy tuck jest zabiegiem chirurgicznym, który pomaga ludziom usunąć nadmiar tłuszczu i skóry z brzucha. Pomaga również zacisnąć mięśnie brzucha i uczynić brzuch cieńszym.

Mini abdominoplastyka

Posiadanie mini abdominoplastyki może pomóc Ci pozbyć się nadmiaru tłuszczu, wygładzić dolną część brzucha i poprawić postawę. Jednak wiele osób nie jest odpowiednimi kandydatami do tego zabiegu. Ponadto okres rekonwalescencji może się różnić w zależności od wieku, stanu zdrowia i poziomu aktywności pacjenta. Należy również rozważyć, czy masz rozstępy na brzuchu, czy nie.

Wybierając chirurga do wykonania mini abdominoplastyki, ważne jest, aby zrozumieć, jak działa ta procedura. Zazwyczaj nacięcie jest krótsze niż w przypadku tradycyjnego brzuszka. Mniejsze nacięcie pozwala na szybszy okres rekonwalescencji. Jest to korzystne dla pacjentów, którzy chcą wrócić do normalności w krótszym czasie.

Aby wykonać mini abdominoplastykę, chirurg wykona nacięcie w dolnej części brzucha. Nacięcie to jest zwykle krótsze o około sześć do dwunastu cali niż nacięcie w przypadku pełnej abdominoplastyki. Nacięcie jest zwykle zamykane szwami. Chirurg może również wykonać zabieg w znieczuleniu ogólnym. Alternatywnie, chirurg może zdecydować się na wykonanie zabiegu ze znieczuleniem zewnątrzoponowym.

Czas rekonwalescencji po mini abdominoplastyce zależy od wieku, stanu zdrowia i poziomu aktywności. Większość pacjentów jest w stanie wrócić do pracy i innych zajęć w ciągu jednego lub dwóch tygodni po zabiegu. Jednakże, jeśli wykonujesz wymagającą fizycznie pracę, możesz potrzebować dłuższego okresu rekonwalescencji.

W ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk. Obrzęk ten będzie się zmniejszał w miarę upływu czasu. Obrzęk jest zwykle najbardziej widoczny w ciągu pierwszych dwóch tygodni. Twój chirurg może umieścić dren w Twoim brzuchu, aby zapobiec gromadzeniu się płynu. Dreny te są usuwane w biurze siedem do dziesięciu dni po operacji.

W pierwszym tygodniu po operacji, będziesz musiała pozostać zgięta w pasie. Przez co najmniej dwa tygodnie należy również nosić odzież uciskową. Pomoże to zapobiec obrzękom i zakrzepom krwi. Po dwóch tygodniach można stopniowo wznowić ćwiczenia. Nie należy jednak pływać przez co najmniej trzy tygodnie, a przez osiem tygodni należy unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów. Należy również starać się unikać uciążliwych aktywności przez pierwsze sześć tygodni po zabiegu. Należy również starać się jeść zdrowo, aby przyspieszyć powrót do zdrowia.

Czas rekonwalescencji dla każdej operacji plastycznej będzie się różnił od pacjenta do pacjenta. Konieczne będzie również wzięcie wolnego w pracy. Należy również unikać prowadzenia pojazdów przez dwa tygodnie po zabiegu. Jeśli wykonujesz pracę przy biurku, możesz wrócić do pracy po około tygodniu. Jednakże, jeśli pracujesz w bardziej wymagającej fizycznie pracy, możesz potrzebować dłuższego okresu rekonwalescencji.

Może być również konieczne przyjmowanie doustnych leków przeciwbólowych, aby pomóc zmniejszyć ból pooperacyjny. Należy również unikać palenia przez co najmniej cztery tygodnie przed mini abdominoplastyką.

Pełny brzuszek

Podczas pełnego brzuszka usuwany jest nadmiar skóry z brzucha, a mięśnie brzucha są napinane. Procedura może poprawić wygląd górnej i dolnej części brzucha, jak również pomóc zmniejszyć wygląd rozstępów. Ponadto, może również zmniejszyć wygląd złogów tłuszczu w okolicy brzucha.

Przed rozważeniem tummy tuck, należy porozmawiać z lekarzem o historii zdrowia, wagi i diety. Należy również ujawnić wszelkie alergie lub leki, które mogą mieć. Te czynniki pomogą lekarzowi określić, czy jesteś dobrym kandydatem do zabiegu. Twój chirurg będzie również zadawać pytania na temat swoich celów, i będzie korzystać z jego szkolenia i umiejętności estetycznych, aby pomóc Ci określić, czy pełny brzuch tuck jest właśnie dla Ciebie.

Jeśli jesteś w dobrej formie, ale masz nadmiar skóry, pełny tummy tuck może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. Jeśli jednak masz znaczną nadwagę, powinieneś najpierw rozważyć utratę części wagi. Ważne jest, aby pamiętać, że może nie być w stanie uzyskać swój pre-tummy tuck figurę z powrotem. Ponadto, mogą wystąpić powikłania po operacji. Należy również zorganizować pomoc w opiece nad Tobą podczas procesu rekonwalescencji.

Aby uzyskać najlepsze wyniki z pełnego brzucha tuck, należy przestrzegać zdrowej diety i ćwiczenia regularnie. Pomoże Ci to uniknąć nadmiernego przyrostu wagi, który może spowodować rozluźnienie skóry na brzuchu. Należy również upewnić się, że pijesz dużo wody. Powinieneś również utrzymać dobrą rutynę pielęgnacji skóry.

Możesz być dobrym kandydatem do tummy tuck, jeśli masz luźną lub obwisłą skórę, jeśli masz mięśnie brzucha, które są oddzielone, lub jeśli straciłeś dużo wagi. Ponadto, możesz być zaniepokojony przez duże ilości tłuszczu w okolicy brzucha. Możesz również mieć rozstępy, które sprawiają, że jesteś samoświadomy. Rezultaty zabiegu tummy tuck są długotrwałe, a większość ludzi jest bardzo zadowolona z wyników.

Zabieg tummy tuck będzie polegał na wykonaniu nacięcia na brzuchu. Długość nacięcia będzie zależała od tego, ile nadmiaru skóry należy usunąć. Chirurg określi również, czy będziesz wymagać drugiego nacięcia w górnej części brzucha. To nacięcie będzie zlokalizowane w obszarze pomiędzy pępkiem a linią włosów łonowych. Zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym, ogólnym lub dożylnym. Opłata anestezjologa jest zwykle wliczona w koszt pełnego tummy tuck.

Możesz odczuwać obrzęk i ból przez kilka dni po zabiegu. Ważne jest, aby dbać o swój powrót do zdrowia, i może chcesz uniknąć uciążliwej aktywności przez kilka tygodni. Należy również upewnić się, aby jeść zdrowe, pożywne pokarmy i pić dużo wody.

Wady brzuszka

Uzyskanie brzuszka jest doskonałym sposobem, aby poprawić swój obraz ciała i pomóc Ci poczuć się lepiej o swoim wyglądzie. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru tłuszczu, skóry i rozstępów. Rezultatem jest bardziej zdefiniowany brzuch i bardziej płaski brzuch. Jednak wiąże się to również z pewnym ryzykiem. Należy omówić ryzyko brzuszków tuck z lekarzem przed przejściem z procedurą.

Najczęstsze skutki uboczne tummy tuck to zasinienie, obrzęk i zmęczenie. Pacjenci mogą również doświadczyć nudności, senność i zawroty głowy. Chirurg może przepisać środki przeciwbólowe, aby pomóc kontrolować ból. Ważne jest, aby pacjenci unikali intensywnej aktywności przez co najmniej sześć tygodni po zabiegu.

W zależności od rodzaju brzuszka tuck masz zrobione, może wystąpić ból w obszarze przez kilka dni. W niektórych przypadkach, pacjenci doświadczają długotrwałego zdrętwienia w obszarze. Inni pacjenci rozwijać infekcji w obszarze. Jeśli zauważysz któryś z powyższych objawów, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Innym ryzykiem do rozważenia podczas uzyskiwania tummy tuck jest ryzyko zakrzepów krwi. Te skrzepy mogą zablokować przepływ krwi do serca i płuc i może prowadzić do udaru lub ataku serca. Ludzie, którzy palą, mieli operację, lub mają wcześniej istniejące warunki są na większe ryzyko rozwoju zakrzepów krwi. Jeśli jesteś w ciąży, możesz chcieć odłożyć posiadanie tummy tuck do czasu po ciąży.

Podczas procesu odzyskiwania, możesz również doświadczyć obrzęku w swoim brzuchu. Może to trwać kilka miesięcy. Ważne jest, aby zachować nawodnienie i nosić odzież kompresyjną, aby pomóc zmniejszyć obrzęk. Należy również unikać prowadzenia samochodu przez co najmniej 24 godziny po zabiegu. W ciągu pierwszych kilku dni mogą wystąpić nudności i wymioty.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania przy rozważaniu uzyskania operacji tummy tuck jest bycie realistą co do swoich celów i oczekiwań. Ważne jest również, aby omówić wszelkie ryzyko z chirurgiem. Jeśli jesteś palaczem, powinieneś rzucić palenie co najmniej trzy tygodnie przed operacją. Należy również upewnić się, że cukrzyca jest pod kontrolą.

Chociaż brzuszek tucks są zwykle wykonywane na kobiety, mężczyźni są również kandydaci do zabiegu. Ważne jest, aby pamiętać, że tummy tucks nie zastąpić chirurgii utraty wagi, która jest jedynym sposobem na zmniejszenie tłuszczu na brzuchu.

Plastyka brzucha jest zazwyczaj wykonywana u kobiet, które straciły znaczną ilość kilogramów. Jednak nie jest rzadkością dla mężczyzn, aby uzyskać tummy tuck odwrócić szkody z ciąży. A tummy tuck może pomóc z nietrzymaniem moczu, ból dolnej części pleców i rozstępy. Wielu pacjentów zauważyć mniejszy ból pleców po tummy tuck.

W przeciwieństwie do innych rodzajów operacji kosmetycznych, tummy tucks pochodzą z ryzykiem. Niektóre zagrożenia obejmują infekcje, zakrzepy krwi i przewlekłe drętwienie. Należy porozmawiać z chirurgiem przed uzyskaniem tummy tuck, i upewnić się, że jesteś całkowicie zadowolony z procedury.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *