Różne rodzaje niechirurgicznych zabiegów kosmetycznych na skórze

Różne rodzaje niechirurgicznych zabiegów kosmetycznych na skórze

Niezależnie od tego, czy myślisz o wykonaniu zabiegu, czy też jesteś już w trakcie jego wykonywania, będziesz chciał się upewnić, że rozumiesz różne rodzaje dostępnych dla Ciebie niechirurgicznych zabiegów kosmetycznych na skórę. Procedury te obejmują intensywne światło pulsacyjne (IPL), peelingi chemiczne i wstrzykiwane wypełniacze skórne.

Intense Pulsed Light (IPL)

Stosowanie IPL do odmładzania skóry to nieinwazyjna procedura, która działa poprzez ogrzewanie warstwy skóry właściwej. Może to pomóc w usunięciu niechcianych włosów i ciemnych plam. Może również pomóc w wyeliminowaniu drobnych linii i zmarszczek.

IPL może być stosowany do leczenia różnych chorób skóry, od trądziku różowatego po uszkodzenia słoneczne. Jest to również dobry sposób na odmłodzenie wyglądu skóry. Chociaż nie zawsze jest to idealne rozwiązanie, jest to dobra opcja dla wielu osób.

Pierwszy zabieg trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut, w zależności od wielkości leczonego obszaru. Można się spodziewać łagodnego uczucia szczypania, które ustąpi po kilku godzinach. Podczas zabiegu należy również nosić ciemne okulary. Możesz również rozważyć zastosowanie okładów z lodu lub chłodnej ściereczki na obszarach, które są szczególnie wrażliwe.

Chociaż IPL może być dobrym wyborem dla wielu osób, należy pamiętać, że wiąże się z nim pewne ryzyko. Przed zaplanowaniem zabiegu należy porozmawiać z dermatologiem. Liczba sesji, których będziesz potrzebować, będzie zależała od stanu Twojej skóry, a także od Twoich osobistych preferencji.

Typowa sesja IPL trwa 20-30 minut. W zależności od wielkości leczonego obszaru, osiągnięcie optymalnych rezultatów może wymagać kilku sesji.

Podczas zabiegu może wystąpić lekki obrzęk. Należy również unikać wszelkich balsamów, kremów i makijażu przez około 24 godziny po zabiegu. Pomoże to zapewnić, że skóra pozostanie tak gładka jak to możliwe po zabiegu.

Chociaż IPL działa dobrze na zaczerwienienia i uszkodzenia słoneczne, nie jest zalecany dla osób o ciemniejszej karnacji. Jeśli zastanawiasz się nad skorzystaniem z tej procedury, być może warto udać się do dermatologa z certyfikatem.

Peelingi chemiczne

Często wykonywane jako niechirurgiczny zabieg kosmetyczny, peelingi chemiczne mogą pomóc w redukcji drobnych zmarszczek, zwiotczałej skóry, trądziku i skóry z plamami. Chociaż istnieją pewne zagrożenia związane z peelingami chemicznymi, mogą one być bardzo skuteczne w leczeniu zaburzeń skóry.

Działanie peelingów chemicznych polega na usunięciu wierzchnich warstw skóry. Skóra ulega resurfingu, a rezultatem jest gładszy, młodszy wygląd. Peeling pomaga również poprawić pigmentację skóry i zminimalizować widoczność drobnych zmarszczek. Proces gojenia może trwać do tygodnia, w zależności od rodzaju użytego peelingu.

W zależności od rodzaju użytego peelingu, może wystąpić lekkie uczucie mrowienia lub pieczenia. Można je zmniejszyć stosując dostępne bez recepty środki przeciwbólowe, okłady z lodu lub maści łagodzące.

Głębokie peelingi chemiczne mogą być skuteczne w leczeniu poważnych uszkodzeń słonecznych. Peelingi te działają poprzez usuwanie uszkodzonych warstw skóry. Peelingi te mogą wymagać znieczulenia miejscowego i środka znieczulającego. Po zabiegu pacjent będzie musiał codziennie stosować maść na ten obszar, aby zapobiec dyskomfortowi.

W zależności od głębokości peelingu, dotknięty obszar może być czerwony, opuchnięty lub zasiniony. Na leczonym obszarze może również powstać ochronna skorupa na nowej skórze. Skorupa ta może być jasnoróżowa.

W przypadku wykonywania lekkiego peelingu chemicznego, leczony obszar może zagoić się w ciągu 7 dni. Roztwór chemiczny nakłada się na ten obszar za pomocą wacika. Może on pozostać na skórze przez dwie do trzech minut. Obszar ten może być również lekko opuchnięty, ale dyskomfort jest zwykle minimalny.

Średnie peelingi chemiczne są stosowane do leczenia powierzchownych problemów skórnych, takich jak drobne zmarszczki i zwiotczała skóra. Pomagają one również w redukcji przebarwień.

Wstrzykiwane wypełniacze skórne

Niezależnie od tego, czy chcesz odmłodzić swoją twarz czy ręce, wstrzykiwane wypełniacze skórne są doskonałym sposobem na uzyskanie bardziej młodzieńczego wyglądu. Zabiegi te są mniej kosztowne niż wybrane procedury chirurgiczne i mogą pomóc w zwalczaniu wielu powszechnych oznak starzenia się.

Wypełniacze skórne to naturalne lub syntetyczne materiały, które są wstrzykiwane pod skórę, aby wypełnić zapadnięte miejsca. Wypełniacze mogą być stosowane w szerokim zakresie problemów, od łagodnej nieelastyczności skóry po niedobór objętości.

Są one dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach i mogą być stosowane do poprawy różnych części twarzy. Wypełniacze dermalne mogą być stosowane do wypełnienia ust, wzmocnienia kości policzkowych, wygładzenia drobnych linii i zmniejszenia głębokich kręgów pod oczami.

W zależności od rodzaju użytego wypełniacza skórnego, rezultaty mogą utrzymywać się przez miesiące, a nawet lata. Niektóre formuły mogą być również stosowane do wygładzania blizn i konturowania twarzy.

Długość rezultatów zależy od jakości skóry, lokalizacji zastrzyków oraz uwarunkowań genetycznych pacjenta. Chirurg kosmetyczny określi najlepszy sposób leczenia dla Twoich potrzeb. Mogą również zasugerować alternatywy dla wstrzykiwanych wypełniaczy.

Wypełniacze skórne mogą być wstrzykiwane w kilka miejsc na twarzy, w tym w usta, oczy i dłonie. Jednak najczęstszym miejscem wstrzyknięcia jest twarz. W zależności od rodzaju użytego wypełniacza, wyniki mogą utrzymywać się od sześciu miesięcy do roku.

Proces wstrzykiwania jest stosunkowo prostą procedurą. Twój dostawca opieki zdrowotnej oczyści obszar twarzy przed wstrzyknięciem niewielkiej ilości wypełniacza dermalnego. Twój lekarz może również zastosować znieczulenie lub miejscowe znieczulenie do obszaru.

Jeśli zdecydujesz się na zabieg z użyciem wypełniacza skórnego, powinnaś poinformować swojego lekarza o wszelkich istniejących wcześniej warunkach medycznych. Jeśli masz cukrzycę, choroby serca, wysokie ciśnienie krwi lub historię depresji, możesz być bardziej podatny na efekty uboczne.

Laserowy resurfacing skóry

Wykorzystanie laserów do poprawy wyglądu skóry może być skutecznym sposobem na odzyskanie młodości. Lasery celują w skazy, przebarwienia i inne problemy skórne, przywracając ton i strukturę Twojej skóry.

Zabieg polega na zastosowaniu przez pracownika służby zdrowia lasera do podgrzania podstawowych warstw skóry. Pobudza to produkcję kolagenu, który nadaje skórze jędrniejszy i bardziej młodzieńczy wygląd.

W celu zmniejszenia dyskomfortu związanego z zabiegiem może być zastosowany środek miejscowo znieczulający. Po zabiegu na obszar poddany zabiegowi nakładany jest opatrunek nieprzylepny na 24 godziny. Opatrunek jest usuwany po dwóch dniach.

Oprócz zmniejszenia bólu, znieczulenie miejscowe może zwiększyć tolerancję pacjenta na zabieg. Zabieg może pomóc w leczeniu zmarszczek, drobnych linii, zwiotczałej skóry, nierównej pigmentacji i blizn potrądzikowych.

Przed zabiegiem laserowego resurfacingu skóry, pracownik służby zdrowia może zalecić serię zabiegów na skórę, aby przygotować ją do zabiegu. Pozwala to skórze na zaaklimatyzowanie się do zabiegu, zmniejszając ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Laserowy resurfacing skóry może być wykonywany na całej twarzy lub na określonych obszarach problematycznych. Zabieg wykonywany jest w ambulatoryjnej placówce chirurgicznej, co zmniejsza zakłócenia w harmonogramie pacjenta.

Czas potrzebny na rekonwalescencję zależy od rodzaju zastosowanego lasera. Pacjenci mogą mieć łagodne obrzęki i skorupy przez kilka tygodni po zabiegu. Pacjent powinien zachować środki ostrożności przed oparzeniami słonecznymi i innymi chorobami skóry, a także codziennie nosić krem z filtrem.

Niektóre choroby skóry są przeciwwskazaniem do laserowego resurfacingu skóry i należy je omówić z lekarzem. Pacjenci z takimi chorobami skóry jak trądzik różowaty, opryszczka i egzema nie powinni poddawać się tej procedurze.

Kybella

Jeśli chcesz zrzucić tłuszcz z szyi, ale nie jesteś gotowa na zabieg chirurgiczny, możesz być dobrą kandydatką do zabiegu Kybella. Jest to niechirurgiczna procedura kosmetyczna, która może pomóc Ci zredukować tłuszcz podprogowy i uzyskać równy uśmiech.

Kybella jest zatwierdzonym przez FDA preparatem do wstrzykiwania, który rozbija komórki tłuszczowe, umożliwiając organizmowi ich eliminację w czasie. Zabieg działa poprzez wstrzyknięcie syntetycznej wersji kwasu deoksycholowego do tłuszczu pod brodą.

Zabieg jest łatwy, szybki i skuteczny. Trwa zazwyczaj mniej niż pół godziny. Zazwyczaj można natychmiast powrócić do swoich normalnych zajęć.

Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami dostawcy usług medycznych. Na przykład, nie należy przyjmować ibuprofenu, alkoholu ani kofeiny w ciągu 24 godzin od zabiegu. Może to pomóc w zmniejszeniu siniaków i opuchlizny po zabiegu.

W zależności od Twoich celów, możesz potrzebować kilku zabiegów Kybella. Dla większości pacjentów, dwie lub trzy sesje są wystarczające, aby osiągnąć wyniki, których szukają. Należy również przewidzieć co najmniej miesiąc przerwy między zabiegami.

Chociaż Kybella jest niechirurgicznym zabiegiem kosmetycznym, należy być świadomym ryzyka. Zabieg może spowodować obrzęk, zasinienie i uszkodzenie nerwów w linii żuchwy. Może również osłabić mięśnie twarzy, co może prowadzić do nierównego uśmiechu.

Kybella nie jest odpowiednia dla kobiet w ciąży, osób po operacji szyi lub osób z zaburzeniami krwawienia. Nie jest również zalecana dla osób z infekcjami skóry, osłabionymi mięśniami twarzy lub historią urazów nerwów w szczęce.

Podczas gdy nie jest rzadkością doświadczanie tymczasowych efektów ubocznych w przypadku zastrzyku, powinny one ustąpić po dwóch tygodniach.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *