<strong>Zmagasz się z grzybicą paznokci? Poznaj skuteczny zabieg laserowy</strong>

Zmagasz się z grzybicą paznokci? Poznaj skuteczny zabieg laserowy

Łatwo nie zauważyć pierwszych objawów grzybicy paznokci. Na początku zmiany wyglądają niepozornie i nie sprawiają dyskomfortu. Warto jednak zainterweniować, jak tylko zauważymy pierwsze symptomy choroby grzybiczej, takie jak: zmiana koloru płytki, kruchość paznokci, zgrubienia. Im wcześniej rozpoczniemy leczenie, tym większe szanse na całkowite pozbycie się problemu. Zabieg, który warto rozważyć, to laserowe leczenie grzybicy paznokci. Poznaj bliżej tę skuteczną terapię.

Grzybica paznokci – najczęstsze przyczyny

Grzybica paznokci to choroba, która rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie. W społeczeństwie wciąż funkcjonuje mit, że grzybicę wywołuje głównie brak odpowiedniej higieny. Tymczasem nietrudno zarazić się nią podczas korzystania z basenu, sauny, publicznego prysznica np. na siłowni lub w pokoju hotelowym, nawet przy przestrzeganiu wszelkich zasad higieny. Na infekcję grzybiczą szczególnie narażone są osoby o obniżonej odporności, prowadzące stresujący tryb życia, zażywające niektóre leki, spożywające duże ilości cukru, palące papierosy.

Paznokcie objęte grzybicą zmieniają zabarwienie na żółty, zielonkawy lub brązowy. Płytka paznokciowa traci swoją przejrzystość, staje się matowa i grubieje. Może być bardzo osłabiona, krucha, z poszarpanymi krawędziami.

Wskazania do laserowego leczenia grzybicy paznokci

Grzybica paznokci jest chorobą, która szybko postępuje i może przenosić się na resztę ciała, a także na inne osoby, dlatego należy jak najszybciej podjąć odpowiednią terapię. Laserowe leczenie grzybicy paznokci stanowi dobrą alternatywę dla farmakoterapii, gdy ta nie przynosi oczekiwanych efektów. Zabieg polecany jest osobom, którym zależy na szybkim i trwałym pozbyciu się problemu.

Wskazania do laserowego leczenia grzybicy paznokci u stóp to:

  • zaawansowana grzybica paznokci rąk i nóg,
  • początkowe zmiany grzybicze w obrębie płytki paznokciowej,
  • zniekształcone, łamliwe, matowe paznokcie,
  • zmieniony kolor paznokcia – żółty, biały lub brązowy,
  • uszkodzenie macierzy paznokcia,
  • kruchość paznokci,
  • rozdwajające się paznokcie,
  • płytka zniszczona po tipsach, hybrydach, akrylu.

Lunula – niezawodny laser na grzybicę paznokci

Leczenie grzybicy paznokci zajmują się m.in. specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, gdzie skorzystamy z nowoczesnego lasera Lunula. Jest to bezpieczny i mało inwazyjny „zimny” laser, który można zastosować nawet u osób chorych na cukrzycę. Metoda ta opiera się na wykorzystaniu dwóch długości fali, dzięki czemu precyzyjnie dociera do istoty problemu, a także skutecznie przeciwdziała dalszemu rozwojowi choroby. Fala o długości 405 nm niweluje grzyby zagnieżdżone pod płytką paznokcia. Fala o długości 635 nm – pobudza procesy immunologiczne paznokcia.

Laserowe leczenie grzybicy paznokci wykonywane jest przez wykwalifikowanego kosmetologa. Przed zastosowaniem urządzenia dokładnie oczyszczana jest powierzchnia paznokcia. Następnie stopa umieszczana jest bezpośrednio pod strumieniem światła. Laser przenika przez paznokieć, nie uszkadzając jego struktury. Jest to szybka procedura, trwająca zaledwie 12 minut na jedną stopę. Efekty można zaobserwować w ciągu kilku miesięcy wraz ze wzrostem paznokcia. Nowo rosnąca płytka jest zdrowa, błyszcząca i różowa. Zazwyczaj zaleca się wykonanie serii 3-4 zabiegów w odstępie jednego tygodnia. W przypadku bardzo zaawansowanej grzybicy paznokci kosmetolog może dodatkowo wykonać zabieg ścieńczenia płytki paznokcia.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-zoliborz-ul-kaliny-jedrusik/Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *